CDR32BX333AKYPAT
Mfr.Part #
CDR32BX333AKYPAT
Description
CAP CER 0.033UF 50V BX 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
High Reliability
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
1.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Capacitance :
0.033µF
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
CDR32BX333AKYPAT
Vishay / Vitramon CDR32BX333AKYPAT
Military MIL-PRF-55681CDR32 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm BX ±10% 0.033muF