CDR32BX223AKYPAP
Mfr.Part #
CDR32BX223AKYPAP
Description
CAP CER 0.022UF 50V BX 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.2mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.022µF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated :
50V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Failure Rate :
P (0.1%)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
CDR32BX223AKYPAP
Vishay / Vitramon CDR32BX223AKYPAP
Military MIL-PRF-55681CDR32 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm BX ±10% 0.022muF