CDR32BX223AKUSAT
Mfr.Part #
CDR32BX223AKUSAT
Description
CAP CER 0.022UF 50V BX 1206
Voltage - Rated :
50V
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Depth :
1.6mm
Failure Rate :
S (0.001%)
BX
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
0.022µF
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
CDR32BX223AKUSAT
Vishay / Vitramon CDR32BX223AKUSAT
Military MIL-PRF-55681CDR32 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm BX ±10% 0.022muF