CDR32BX223AKURAT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDR32BX223AKURAT
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.022UF 50V BX 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
BX
Capacitance :
0.022µF
Applications :
High Reliability
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Series :
Military, MIL-PRF-55681, CDR32
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±10%
Depth :
1.6mm
Radiation Hardening :
No
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CDR32BX223AKURAT
Vishay / Vitramon CDR32BX223AKURAT
Military MIL-PRF-55681CDR32 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm BX ±10% 0.022muF