CDR32BX223AKMMAJ
Mfr.Part #
CDR32BX223AKMMAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.022UF 50V BX 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient :
BX
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
0.022µF
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Failure Rate :
M (1%)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CDR32BX223AKMMAJ
Vishay / Vitramon CDR32BX223AKMMAJ
Military MIL-PRF-55681CDR32 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm BX ±10% 0.022muF