CDR32BX103BKWMAJ
Mfr.Part #
CDR32BX103BKWMAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 100V BX 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Failure Rate :
M (1%)
Capacitance :
10000pF
Length :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
BX
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V
Max Operating Temperature :
125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Depth :
1.6mm
Applications :
High Reliability
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Published :
Series :
Military, MIL-PRF-55681, CDR32
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Datasheets
CDR32BX103BKWMAJ
Vishay / Vitramon CDR32BX103BKWMAJ
Military MIL-PRF-55681CDR32 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm BX ±10% 10000pF