CDR32BP910BJZRAP
Mfr.Part #
CDR32BP910BJZRAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 91PF 100V BP 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Length :
3.2mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V
Failure Rate :
R (0.01%)
Capacitance :
91pF
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Series :
Military, MIL-PRF-55681, CDR32
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Applications :
High Reliability
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
BP
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
1.6mm
Datasheets
CDR32BP910BJZRAP
Vishay / Vitramon CDR32BP910BJZRAP
Military MIL-PRF-55681CDR32 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm BP ±5% 91pF