CDR32BP5R6BCZSAC
Mfr.Part #
CDR32BP5R6BCZSAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Description
CAP CER 5.6PF 100V BP 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
BP
Capacitance :
5.6pF
Failure Rate :
S (0.001%)
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±0.25pF
Datasheets
CDR32BP5R6BCZSAC
Vishay / Vitramon CDR32BP5R6BCZSAC
Military MIL-PRF-55681CDR32 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm BP ±0.25pF 5.6pF