CDR32BP561BJURAT
Mfr.Part #
CDR32BP561BJURAT
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Description
CAP CER 560PF 100V BP 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V
Applications :
High Reliability
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
BP
Series :
Military, MIL-PRF-55681, CDR32
Failure Rate :
R (0.01%)
Capacitance :
560pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CDR32BP561BJURAT
Vishay / Vitramon CDR32BP561BJURAT
Military MIL-PRF-55681CDR32 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm BP ±5% 560pF