CDR32BP560BJUSAT
Mfr.Part #
CDR32BP560BJUSAT
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Description
CAP CER 56PF 100V BP 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability
Tolerance :
±5%
Capacitance :
56pF
BP
Failure Rate :
S (0.001%)
Series :
Military, MIL-PRF-55681, CDR32
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
CDR32BP560BJUSAT
Vishay / Vitramon CDR32BP560BJUSAT
Military MIL-PRF-55681CDR32 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm BP ±5% 56pF