CDR32BP471BKUM
Mfr.Part #
CDR32BP471BKUM
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer :
KYOCERA AVX
1 (Unlimited)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Length :
3.2mm
Applications :
High Reliability
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
Military, MIL-PRF-55681, CDR32
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
470pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Depth :
1.6mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Failure Rate :
M (1%)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
BP
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Mount :
Surface Mount
Datasheets
CDR32BP471BKUM
Military, MIL-PRF-55681, CDR32 470pF 100V Ceramic Capacitor ±10% BP 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
CDR32BP471BKUMAT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is BP.
CDR32BP471BKUMAT Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm