CDR32BP470BKWRAC
Mfr.Part #
CDR32BP470BKWRAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 47PF 100V BP 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
BP
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
47pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
Military, MIL-PRF-55681, CDR32
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
High Reliability
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated :
100V
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
CDR32BP470BKWRAC
Vishay / Vitramon CDR32BP470BKWRAC
Military MIL-PRF-55681CDR32 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm BP ±10% 47pF