CDR32BP470BJZPAP
Mfr.Part #
CDR32BP470BJZPAP
Description
CAP CER 47PF 100V BP 1206
Capacitance :
47pF
Failure Rate :
P (0.1%)
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
CDR32BP470BJZPAP
Vishay / Vitramon CDR32BP470BJZPAP
Military MIL-PRF-55681CDR32 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm BP ±5% 47pF