CDR32BP470BJZPAJ
Mfr.Part #
CDR32BP470BJZPAJ
Description
CAP CER 47PF 100V BP 1206
BP
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
47pF
Voltage - Rated :
100V
Failure Rate :
P (0.1%)
Datasheets
CDR32BP470BJZPAJ
Vishay / Vitramon CDR32BP470BJZPAJ
Military MIL-PRF-55681CDR32 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm BP ±5% 47pF