CDR32BP470BJWMAJ
Mfr.Part #
CDR32BP470BJWMAJ
Description
CAP CER 47PF 100V BP 1206
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
47pF
Voltage - Rated :
100V
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
3.2mm
Failure Rate :
M (1%)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
CDR32BP470BJWMAJ
Vishay / Vitramon CDR32BP470BJWMAJ
Military MIL-PRF-55681CDR32 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm BP ±5% 47pF