CDR32BP2R0BCZPAT
Mfr.Part #
CDR32BP2R0BCZPAT
Description
CAP CER 2PF 100V BP 1206
Non-RoHS Compliant
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
Multilayer :
yes
Thickness :
1.2954mm
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
38 Weeks
HTS Code :
Reference Standard :
MIL-PRF-55681/8
Feature :
Military
Pbfree Code :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2pF
Voltage - Rated :
100V
Failure Rate :
P (0.1%)
Temperature Coefficient :
BP
Temperature Characteristics Code :
BP
Length :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Surface Mount, MLCC
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
High Reliability
Height :
1.3mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Case Code (Metric) :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.25pF
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Width :
1.6mm