CDR32BP270BKZMAT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDR32BP270BKZMAT
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 27PF 100V 10% BP 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Number of Terminations :
2
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
ECCN Code :
EAR99
Failure Rate :
M (1%)
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Length :
3.2mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Applications :
High Reliability
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V
Series :
Military, MIL-PRF-55681, CDR32
Feature :
Military
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
HTS Code :
Thickness :
1.2954mm
Pbfree Code :
No
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Capacitance :
27pF
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
BP
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
1.3mm
Multilayer :
yes
JESD-609 Code :
e0
Dielectric Material :
Ceramic
Width :
1.6mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
38 Weeks
Reference Standard :
MIL-PRF-55681/8
Temperature Characteristics Code :
BP
Datasheets
CDR32BP270BKZMAT
Vishay / Vitramon CDR32BP270BKZMAT
Military, MIL-PRF-55681, CDR32 27pF 100V Ceramic Capacitor ±10% BP 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Military Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
CDR32BP270BKZMAT Overview
A 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is BP.
CDR32BP270BKZMAT Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm