CDR32BP222AJUM\M500
Mfr.Part #
CDR32BP222AJUM\M500
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Qualification :
MIL-PRF-55681/8
Termination :
PC Pins
Height - Seated (Max) :
0.354 (9.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Lead Spacing :
0.200 (5.08mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±5%
Product Width :
3.2 x 1.6 x 1.3
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
MKT370
Dielectric Material :
Polyester, Metallized
Package / Case :
Radial
Product Length :
3.2 mm
Capacitance :
0.022µF
Applications :
Automotive
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
0.283 L x 0.177 W (7.20mm x 4.50mm)
Features :
Long Life
Voltage Rating - DC :
400V
Voltage Rating - AC :
220V
Product Status :
Active
Datasheets
CDR32BP222AJUM\M500
MKT370 0.022µF Ceramic Capacitor ±5% 0.283 L x 0.177 W (7.20mm x 4.50mm) -55°C ~ 105°C Through Hole Radial
CDR32BP222AJUMM500 Overview
A program's size/dimension is 0.283 L x 0.177 W (7.20mm x 4.50mm) for this device.
CDR32BP222AJUMM500 Features
a size/dimension of 0.283 L x 0.177 W (7.20mm x 4.50mm)