CDR32BP202AFUR\M
Mfr.Part #
CDR32BP202AFUR\M
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Packaging :
Tape and Reel
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric :
C0G
Length :
3.2mm
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
2nF
Tolerance :
1%
Radiation Hardening :
No
Depth :
1.6mm
Datasheets
CDR32BP202AFUR\M
2nF Ceramic Capacitor 1% 1206
CDR32BP202AFUR\M500 Overview
An operating temperature greater than -55°C is necessary for stable operation.