CDR32BP152AKZSAC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDR32BP152AKZSAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Description
CAP CER 1500PF 50V BP 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±10%
Applications :
High Reliability
Temperature Coefficient :
BP
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
1500pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Series :
Military, MIL-PRF-55681, CDR32
Datasheets
CDR32BP152AKZSAC
Vishay / Vitramon CDR32BP152AKZSAC
Military MIL-PRF-55681CDR32 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm BP ±10% 1500pF