CDR32BP152AFUSAJ
Mfr.Part #
CDR32BP152AFUSAJ
Description
CAP CER 1500PF 50V BP 1206
Capacitance :
1500pF
Failure Rate :
S (0.001%)
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
CDR32BP152AFUSAJ
Vishay / Vitramon CDR32BP152AFUSAJ
Military MIL-PRF-55681CDR32 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm BP ±1% 1500pF