CDR32BP122AFZRAJ
Mfr.Part #
CDR32BP122AFZRAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1200PF 50V BP 1206
High Reliability
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
3.2mm
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
1200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
BP
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
CDR32BP122AFZRAJ
Vishay / Vitramon CDR32BP122AFZRAJ
Military MIL-PRF-55681CDR32 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm BP ±1% 1200pF