CDR32BP102BKZSAC
Mfr.Part #
CDR32BP102BKZSAC
Description
CAP CER 1000PF 100V BP 1206
Failure Rate :
S (0.001%)
Capacitance :
1000pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
CDR32BP102BKZSAC
Vishay / Vitramon CDR32BP102BKZSAC
Military MIL-PRF-55681CDR32 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm BP ±10% 1000pF