CDR32BP102BJZMAB
Mfr.Part #
CDR32BP102BJZMAB
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1000PF 100V BP 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Depth :
1.6mm
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
1000pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±5%
Failure Rate :
M (1%)
Length :
3.2mm
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Radiation Hardening :
No
Datasheets
CDR32BP102BJZMAB
Vishay / Vitramon CDR32BP102BJZMAB
Military MIL-PRF-55681CDR32 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm BP ±5% 1000pF