CDR32BP102BJYRAC
Mfr.Part #
CDR32BP102BJYRAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1000PF 100V BP 1206
Ceramic Capacitors
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
Military, MIL-PRF-55681, CDR32
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.6mm
High Reliability
Length :
3.2mm
Capacitance :
1000pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
BP
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±5%
Datasheets
CDR32BP102BJYRAC
Vishay / Vitramon CDR32BP102BJYRAC
Military MIL-PRF-55681CDR32 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm BP ±5% 1000pF