CDR32BP101BJZSAC
Mfr.Part #
CDR32BP101BJZSAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 100V BP 1206
Ceramic Capacitors
Max Operating Temperature :
125°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Capacitance :
100pF
Length :
3.2mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
100V
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
CDR32BP101BJZSAC
Vishay / Vitramon CDR32BP101BJZSAC
Military MIL-PRF-55681CDR32 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm BP ±5% 100pF