CDR32BP101BJZMAJ
Mfr.Part #
CDR32BP101BJZMAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 100V BP 1206
Voltage - Rated :
100V
Length :
3.2mm
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
100pF
Failure Rate :
M (1%)
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Applications :
High Reliability
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
CDR32BP101BJZMAJ
Vishay / Vitramon CDR32BP101BJZMAJ
Military MIL-PRF-55681CDR32 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm BP ±5% 100pF