CDR32BP101BFZRAP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDR32BP101BFZRAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 100V BP 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Length :
3.2mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
Military, MIL-PRF-55681, CDR32
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
100pF
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
100V
Min Operating Temperature :
-55°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Published :
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
BP
Applications :
High Reliability
Depth :
1.6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
CDR32BP101BFZRAP
Vishay / Vitramon CDR32BP101BFZRAP
Military MIL-PRF-55681CDR32 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm BP ±1% 100pF