CDR31BX682AKZPAT
Mfr.Part #
CDR31BX682AKZPAT
Description
CAP CER 6800PF 50V BX 0805
Failure Rate :
P (0.1%)
Voltage - Rated :
50V
Depth :
1.25mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
6800pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Length :
2mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
CDR31BX682AKZPAT
Vishay / Vitramon CDR31BX682AKZPAT
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BX ±10% 6800pF