CDR31BX681BKZSAT
Mfr.Part #
CDR31BX681BKZSAT
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 100V BX 0805
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Length :
2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
680pF
Published :
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
BX
Depth :
1.25mm
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
CDR31BX681BKZSAT
Vishay / Vitramon CDR31BX681BKZSAT
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BX ±10% 680pF