CDR31BX681BKZRAP
Mfr.Part #
CDR31BX681BKZRAP
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 100V BX 0805
Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Capacitance :
680pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Length :
2mm
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
1.25mm
Non-RoHS Compliant
Published :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
CDR31BX681BKZRAP
Vishay / Vitramon CDR31BX681BKZRAP
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BX ±10% 680pF