CDR31BX681BKZPAP
Mfr.Part #
CDR31BX681BKZPAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Description
CAP CER 680PF 100V BX 0805
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Length :
2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Depth :
1.25mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
680pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Datasheets
CDR31BX681BKZPAP
Vishay / Vitramon CDR31BX681BKZPAP
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BX ±10% 680pF