CDR31BX681BKYPAJ
Mfr.Part #
CDR31BX681BKYPAJ
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 100V BX 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Failure Rate :
P (0.1%)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
2mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Depth :
1.25mm
Capacitance :
680pF
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
CDR31BX681BKYPAJ
Vishay / Vitramon CDR31BX681BKYPAJ
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BX ±10% 680pF