CDR31BX681BKMMAR
Mfr.Part #
CDR31BX681BKMMAR
Description
CAP CER 680PF 100V BX 0805
Depth :
1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Length :
2mm
Capacitance :
680pF
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Failure Rate :
M (1%)
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
CDR31BX681BKMMAR
Vishay / Vitramon CDR31BX681BKMMAR
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BX ±10% 680pF