CDR31BX681BKMMAB
Mfr.Part #
CDR31BX681BKMMAB
Description
CAP CER 680PF 100V BX 0805
Failure Rate :
M (1%)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Length :
2mm
Capacitance :
680pF
Tolerance :
±10%
Depth :
1.25mm
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Bulk
Datasheets
CDR31BX681BKMMAB
Vishay / Vitramon CDR31BX681BKMMAB
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BX ±10% 680pF