CDR31BX472BKYRAJ
Mfr.Part #
CDR31BX472BKYRAJ
Description
CAP CER 4700PF 100V BX 0805
Tape and Reel (TR)
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Depth :
1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Voltage - Rated :
100V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
4700pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Length :
2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
CDR31BX472BKYRAJ
Vishay / Vitramon CDR31BX472BKYRAJ
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BX ±10% 4700pF