CDR31BX472BKYPAJ
Mfr.Part #
CDR31BX472BKYPAJ
Description
CAP CER 4700PF 100V BX 0805
Capacitance :
4700pF
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
100V
Length :
2mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Depth :
1.25mm
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
CDR31BX472BKYPAJ
Vishay / Vitramon CDR31BX472BKYPAJ
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BX ±10% 4700pF