CDR31BX472BKWSAC
Mfr.Part #
CDR31BX472BKWSAC
Description
CAP CER 4700PF 100V BX 0805
Failure Rate :
S (0.001%)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
100V
Length :
2mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
4700pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Depth :
1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
CDR31BX472BKWSAC
Vishay / Vitramon CDR31BX472BKWSAC
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BX ±10% 4700pF