CDR31BX471BKZSAT
Mfr.Part #
CDR31BX471BKZSAT
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 470PF 100V BX 0805
Tape and Reel (TR)
Depth :
1.25mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Length :
2mm
Temperature Coefficient :
BX
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
470pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
CDR31BX471BKZSAT
Vishay / Vitramon CDR31BX471BKZSAT
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BX ±10% 470pF