CDR31BX471BKYPAJ
Mfr.Part #
CDR31BX471BKYPAJ
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 470PF 100V BX 0805
Tolerance :
±10%
Published :
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
100V
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
470pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Length :
2mm
Temperature Coefficient :
BX
Depth :
1.25mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Datasheets
CDR31BX471BKYPAJ
Vishay / Vitramon CDR31BX471BKYPAJ
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BX ±10% 470pF