CDR31BX471BKWMAJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CDR31BX471BKWMAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 470PF 100V BX 0805
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
470pF
Applications :
High Reliability
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Failure Rate :
M (1%)
Depth :
1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Series :
Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient :
BX
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Length :
2mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
CDR31BX471BKWMAJ
Vishay / Vitramon CDR31BX471BKWMAJ
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BX ±10% 470pF