CDR31BX471BKWMAB
Mfr.Part #
CDR31BX471BKWMAB
Description
CAP CER 470PF 100V BX 0805
Length :
2mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
470pF
Voltage - Rated :
100V
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±10%
Depth :
1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Failure Rate :
M (1%)
Applications :
High Reliability
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
CDR31BX471BKWMAB
Vishay / Vitramon CDR31BX471BKWMAB
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BX ±10% 470pF