CDR31BX392BMZSAC
Mfr.Part #
CDR31BX392BMZSAC
Description
CAP CER 3900PF 100V BX 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
3900pF
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
CDR31BX392BMZSAC
Vishay / Vitramon CDR31BX392BMZSAC
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BX ±20% 3900pF