CDR31BX272BKZSAJ
Mfr.Part #
CDR31BX272BKZSAJ
Description
CAP CER 2700PF 100V BX 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±10%
Length :
2mm
Tape and Reel (TR)
Depth :
1.25mm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
2700pF
Datasheets
CDR31BX272BKZSAJ
Vishay / Vitramon CDR31BX272BKZSAJ
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BX ±10% 2700pF