CDR31BX272BKZSAC
Mfr.Part #
CDR31BX272BKZSAC
Description
CAP CER 2700PF 100V BX 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Depth :
1.25mm
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
100V
BX
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Capacitance :
2700pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
2mm
Series :
Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Published :
Datasheets
CDR31BX272BKZSAC
Vishay / Vitramon CDR31BX272BKZSAC
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BX ±10% 2700pF