CDR31BX272BKZRAP
Mfr.Part #
CDR31BX272BKZRAP
Description
CAP CER 2700PF 100V BX 0805
Tolerance :
±10%
Failure Rate :
R (0.01%)
Voltage - Rated :
100V
Max Operating Temperature :
125°C
1 (Unlimited)
Depth :
1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Length :
2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
2700pF
Datasheets
CDR31BX272BKZRAP
Vishay / Vitramon CDR31BX272BKZRAP
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BX ±10% 2700pF