CDR31BX182BMZSAC
Mfr.Part #
CDR31BX182BMZSAC
Description
CAP CER 1800PF 100V BX 0805
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±20%
Capacitance :
1800pF
Datasheets
CDR31BX182BMZSAC
Vishay / Vitramon CDR31BX182BMZSAC
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BX ±20% 1800pF