CDR31BX182BKZSAC
Mfr.Part #
CDR31BX182BKZSAC
Description
CAP CER 1800PF 100V BX 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1800pF
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±10%
Failure Rate :
S (0.001%)
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
CDR31BX182BKZSAC
Vishay / Vitramon CDR31BX182BKZSAC
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BX ±10% 1800pF