CDR31BX182BKZRAJ
Mfr.Part #
CDR31BX182BKZRAJ
Description
CAP CER 1800PF 100V BX 0805
Capacitance :
1800pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
CDR31BX182BKZRAJ
Vishay / Vitramon CDR31BX182BKZRAJ
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BX ±10% 1800pF