CDR31BX123AKZMAR
Mfr.Part #
CDR31BX123AKZMAR
Description
CAP CER 0.012UF 50V BX 0805
Tolerance :
±10%
Depth :
1.25mm
Max Operating Temperature :
125°C
Failure Rate :
M (1%)
Length :
2mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
0.012µF
Datasheets
CDR31BX123AKZMAR
Vishay / Vitramon CDR31BX123AKZMAR
Military MIL-PRF-55681CDR31 0805 2012Metric Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm BX ±10% 0.012muF